ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 16:22

15 bin Sakaryalı aynı sofrada iftar yapacak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ‘Mahallemde İftar Var’ programı kapsamında, yarın 15 bin Sakaryalıyı aynı sofrada buluşturacak.

Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılında başlattığı 'Mahallemde İftar Var' projesiyle mahallelerde iftar sofraları kuruyor. Her yıl kapsamı daha da genişleyen ve 2013 yılında tüm ilçelerde gerçekleştirilen iftar programlarına Sakaryalılar büyük ilgi gösteriyor. Kurulan gönül sofralarında binlerce kişi hep birlikte iftar açıyor, komşuluk ilişkileri yeniden canlanıyor.

‘Mahallemde İftar Var’ programları kapsamında bu yıl Karapürçek, Erenler, Taraklı, Arifiye, Hendek, Geyve, Kaynarca, Serdivan ve Karasu’da iftar programları gerçekleştirildi. Yarın Kent Park'ta gerçekleştirilecek iftar programında 15 bin Sakaryalı aynı sofralarda iftar açacak. Kent Park iftarı için hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Sakaryalılara ev sıcaklığında iftar açma imkânı sunacak. Kurulacak onlarca yemek noktasında yüzlerce garson çalışacak. Vatandaşlar kuyruk ve hazır yemek sıkıntısı kesinlikle yaşamayacak. İstanbul Bayezid Camii Baş İmamı Suat Gözütok, akşam ezanı öncesi Kur'an ziyafeti verecek.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, tüm Sakaryalılar Kent Park’a davet edildi. "Gönül sofralarımızda Ramazan ayının manevi havasını hep birlikte soluyalım. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin en güzel örneklerinden birini göstereceğimiz Kent Park iftarımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz." denildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER