ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 14:47

15 ay sonra cesedine ulaşılan kişi toprağa verildi

15 ay sonra cesedine ulaşılan kişi toprağa verildi


ZONGULDAK (CİHAN)- Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 6 Nisan 2012 tarihinde meydana gelen köprü faciasından 15 ay sonra cesedine ulaşılan Aziz Gülşen’in(57) cenazesi, Yolgeçen Köyü Gülşenler Mahallesi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Gülşen’in cenazesi, olaydan sonra kazılıp tekrar toprakla kapatılan mezara defnedildi.

Çaycuma Devlet Hastanesi morgundan alınan Gülşen’in naaşı, Çaycuma Belediyesi Cenaze aracıyla Yolgeçen Köyü Gülşenler Mahallesi’ndeki evinin önüne getirildi. Cenaze törenine Zonguldak Vali Yardımcısı Mehmet Tevfik Emre, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, İl Afet ve Acil Durumu Müdürü Ahmet Güngör ile köy sakinleri ve yakınları katıldı.

Evinin önünde düzenlenen törende Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi. Gülşen’in eşi Resmiye Gülşen ve yakınları, cenaze aracına dokunarak gözyaşlarına boğuldu. Gülşen, cenazenin götürülüşü sırasında, “Allah’ım Cennetin içine girsin. Kıymetli arkadaşım benim” diye gözyaşı döktü.

Daha sonra cenaze aracıyla evinin yakınındaki musalla taşına taşınan Aziz Gülşen’in naaşı, Çaycuma Müftüsü Ömer Keskin’in kıldırdığı cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi. Mezarın olayın meydana geldiği 6 Nisan 2012 tarihinde kazıldığı, ancak cenazelere ulaşılamaması nedeniyle yeniden kapatıldığı öğrenildi.

ACILI EŞ: MEZARI 15 AY ÖNCE HAZIRLANDI

Cenaze töreninin ardından gazetecilerin sorusunu cevaplandıran 4 çocuk annesi Resmiye Gülşen, “Allah’ıma çok şükür bugünleri de gördük. 15 aydan beri cenaze bulunsun diye dua ediyordum. Rabb'im bunu da gösterdi bize. Her şeyi içimizde yaşadık. Umudumuz vardı. Allah’a emanet ettik, O bize yardımcı oldu. Ramazan geliyor şimdi. Her gün mezarının başına giderim. Mezarı 15 ay önce hazırlanmıştı. Bulamayınca kapatmıştık. Şimdi aynı mezara defnettik.” dedi.

BANA-BABALIK YAPTI

Gülşen’in köylüsü Erol Gülşen(37) ise şunları söyledi: “Bana babalık yaptı. Kilimli’de okurken 3 sene evinde kaldım. Kendisi madende çalışırken beni o okuttu. Acımız çok büyük. İnşallah bu saatten sonra yattığı yerde rahat eder. Beni oğlu gibi sevdi, okula giderken hep harçlık verirdi. Çok iyi bir insandı, diyecek bir şey yok. Ümitler sürekli devam ediyordu. Çıkacak ama ne zaman çıkacağını bilmiyorduk. Ramazan ayından önce çıkması Allah’ın bir lütfu oldu."

6 Nisan 2012 tarihinde Çaycuma köprüsünün 48 metrelik bölümünün çökmesiyle köy minibüsünde bulunan 11 kişi ile köprüden yaya olarak geçen 4 kişi Filyos Çayı'na düşmüştü. Olaydan sonra 10 kişinin cenazeleri bulunmuş, kalan son 5 kişiden biri olan Aziz Gülşen’in cesedi 24 Haziran 2013’te Filyos Çayı'ndaki kum ocağı çalışanları tarafından bulunmuştu.
CİHAN







KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER