ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 12:06

13-14 Mart’ta boykot var

13-14 Martta boykot var

Bankalarla tüketiciler arasındaki gerilim gittikçe büyüdü.


Tüketici Dernekleri Federasyonu (TUDEF), bankaların müşteriyi mağdur eden uygulamalarına devam ettiğini belirterek, vatandaşları bu durumu protesto etmek için 13-14 Mart günleri bankaya gitmemeye çağırdı.

Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, bankaların hukuksuz uygulamalarını protesto etmek amacıyla 13-14 Mart’ta banklara gitmeyeceklerini söyledi.

Yılmaz, bankaların hukuksuz uygulamaları nedeniyle tüketicilerin ciddi mağduriyet yaşadığını dile getirdi. Bankaların kredi kartı, tüketici kredileri ve diğer bankacılık hizmetleri üzerinden tüketiciye fatura ettiği bazı ücretlerin bir hizmet karşılığının bulunmadığına dikkat çeken Yılmaz, şunları ifade etti: "Dosya masrafı, hesap işletim ücreti, istihbarat ücreti, ipotek fek ücreti, hesap hareketsizlik ücreti bunlar arasında yer alıyor. Konut ipotek ücreti, komisyon ve ekspertiz ücretinde ise hizmet karşılığı ile ücretleri arasında bir hakkaniyet dengesi bulunmamaktadır."

"BANKA TÜKETİCİ İLİŞKİSİNE 2 GÜN MOLA"

Tüketicinin bankalardan bir merhamet beklemediğini, verdikleri hizmetle aldıkları ücret arasında bir hakkaniyet dengesi kurmalarını istediğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu haksız uygulamaları protesto etmek üzere 13-14 Mart günlerinde bankalara gitmiyor, hiçbir bankacılık hizmeti almıyor, banka-tüketici ilişkimize iki günlük mola veriyoruz." 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER