ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2014 Perşembe 19:11

124 yıl sonra ilk kadın başkan seçildi

124 yıl sonra ilk kadın başkan seçildi


Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinin belediyelik olduktan 124 yıl aradan sonra ilk kadın başkanı seçilen Zehra Özyol, kendisine oy veren tüm kadınlara, gençlere ve yaşlılara teşekkür ederek, bu sonucun onların desteğiyle alındığını söyledi.

Gümüşhacıköy’ün belediyelik ilan edilmesinin üstünden geçen 124 yıl aradan sonra ilk kadın belediye başkanı olma unvanına sahip olan Zehra Özyol, “Vatandaşlarımızın takdiriyle Allah bize bu görevi nasip etti. Hep birlikte çalışıp, herkesin belediye başkanı olacağız. Temiz toplum, temiz siyaset, eşit hizmet anlayışla dürüst bir şekilde çalışacağız.” dedi.
Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’ya yaptığı ziyarette konuşan Özyol, “Seçim sürecinde benim için ‘Hayvan pazarına gidemez’ dediler. Ben rahatlıkla gidiyor, çiftçimizin sorununu yerinde dinliyorum. Pazarda alın teriyle çalışan esnafımıza işlerini daha hijyenik şartlarda yapmaları için onlara eldiven dağıtıyorum. Diğer yandan da tebrikleri kabul ediyorum. Kısacası bölgede tek kadın belediye başkanı olmamın gururunu yaşıyorum. Mustafa Kemal Atatürk, Türk kadınlarına Avrupa ülkelerinden önce seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Ben de bu hakkımı kullanıp Ata’ma minnet borcumu ödemekten de gurur duydum.” şeklinde konuştu.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı ise Merzifon ve Gümüşhacıköy’ün jeopolitik konumunun çok önemli olduğuna dikkati çekerek, “Vatandaşlarımızın bizlere duyduğu güveni boşa çıkarmayacağız. Coğrafi olarak çok önemli bölgedeyiz. Yolların kesiştiği noktada olduğumuz için herkesin gözü üzerimizde olacak. Sahadaki, sokaktaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeliyiz. 15 yıl bekleyen bir tabanın iradesiyle buraya geldik. Genel siyaset buradaki işleyişimizi engellememeli. İnsanlar, engelliler, yaşlılar, taraftarımız bizden hizmet bekliyor. Biz de bu isteklere el birliğiyle cevap vereceğiz.” ifadelerini kullandı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER