ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 21:33

12.12.2012'de kan verme yarışı

12.12.2012de kan verme yarışı


Mersin’in Tarsus ilçesinde vatandaşlar 12.12.2012 tarihinde kan vermek için adeta yarıştı.

Mersin ve Tarsus Kızılay şubelerinin ‘Tarsus’un damarındaki kan ülkesi için akar’ sloganıyla gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasına Tarsuslular yoğun ilgi gösterdi.

Atatürk Caddesi Yarenlik Alanı Saat Kulesi önünde çadır kuran Kızılay yetkilileri, kan vermek isteyen vatandaşları Tarsus Belediye Bandosu eşliğinde karşıladı.

Önce kan bağışı için form dolduran vatandaşlar, daha sonra uzmanlar eşliğinde kan verdi. Kampanyaya Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Garnizon Komutanı Yarbay Abdulkadir Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Ersoy, oda ve dernek başkanları başta olmak üzere belediye çalışanları ve emniyet mensupları katıldı.

Kan bağışının yeterli olmadığını, bu nedenle çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, Tarsus’ta 12.12.2012'de hedefi tam 12’den vuracaklarını söyledi. Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kan vermenin kutsal bir görev olduğunu belirterek, kampanyaya katılanlara teşekkür etti.

Berdan Irmağı'nda suyun, Tarsuslularda kanın bitmeyeceğini söyleyen Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, ilçenin ihtiyacı olan kanın kampanyayla sağlanacağını vurguladı. Özel bir tarih olduğu için bugün bir çok yerde nikah dairelerinin dolduğunu aktaran Güldibi, "Ancak Tarsuslular buraya akın etti. Kan bağışına ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü yarın kimin başına ne geleceği belli değil. Kan her zaman lazım ve hayati değer taşıyor.” ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER