ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 12:19

12 yıldan 18 yıla kadar hapis istendi


Beylikdüzü'nde arabasına aldığı ''Günce'' takma isimli travesti Muhammet Çağlıyan'ı aracının ön camını kırdığı için öldürdüğü iddia edilen İlker Karataş hakkında 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
     Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 15 Aralık 2012 tarihinde maktul Muhammet Çağlıyan'ın ''Günce'' takma ismiyle travesti olarak yol kenarında beklediği, şüpheli İlker Karataş'ın maktulü aracına aldığı anlatıldı.
     İddianamede, şüpheli Karataş ile maktul Çağlıyan'ın araç içerisinde tartışmaya başladıkları ve Çağlıyan'ın şüphelinin aracının ön camını kırarak kaçmaya çalıştığı belirtildi.
     Arabasının camının kırıldığını gören şüphelinin haksız bir fiilin getirdiği hiddet ve şiddetli eylemin etkisi altında kalarak ruhsatsız bulundurduğu silahıyla maktule ateş ettiği belirtilen iddianamede, maktul Çağlıyan'ın koşarak köprüye çıktığı ve köprü üstünde yere düşerek öldüğü anlatıldı.
     İddianamede, şüpheli İlker Karataş hakkında ''kasten adam öldürmek'' suçuna ''haksız tahrik'' indirimi uygulanarak 12 yıldan 18 yıla kadar, ''ruhsatsız silah bulundurmak'' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER