ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 18:38

"12 yıl, Türkiye'nin değişim sürecidir"

"12 yıl, Türkiyenin değişim sürecidir"

Numan Kurtulmuş, "Geçtiğimiz 12 yıl Türkiye'nin değişim sürecidir. Gelecek 10 yıl ise bu değişimlerin sistematik hale geleceği, kalıcı bir dönüşüm sürecidir" dedi.


Kurtulmuş, partisinin Samsun İl Başkanlığı'nca Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye'nin içinde bulunduğu durum ve son gelişmeler" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Yeni Türkiye'nin geleceğini sağlam ellere teslim edecek siyasi mücadeleyi vermek ve büyük bir medeniyeti yeniden ihya etmek için çalıştıklarını anlatan Kurtulmuş, Türkiye'nin yeniden dünya ölçeğinde bir güç olması için canla başla çalıştıklarını anlattı.
Türkiye'nin son 12 yılda çok büyük ve köklü değişim ve dönüşümler gerçekleştirdiğine dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz 12 yıl Türkiye'nin değişim sürecidir. Gelecek 10 yıl ise bu değişimlerin sistematik hale geleceği, kalıcı bir dönüşüm sürecidir. Transformasyon sürecidir. AK Parti, omuzlarının üzerindeki bu sorumlulukların bilincindedir ve yoluna da devam edecektir. Sayın Başbakanımız da bu sorumluluğunun bilincindedir ve bir yere de gidiyor değildir. Eğer giderse, bu kararı verirse, bu siyasi hareketin lideri olarak başbakanlık konutundan karşı tarafta olan cumhurbaşkanlığı konutuna çıkacaktır. Bu kararı kendisi verecektir."

"Ayrışmalara izin vermeyeceğiz"

Türkiye'de yaşayan insanlar arasında ayrışmaların olmasına müsaade etmeyeceklerine dikkati çeken Kurtulmuş, şunları söyledi:
"Toplumsal bütünlüğümüzü koruyacağız. Halkın arasında ayrışmaları kaldıracağız. Birileri halkı birbirine kırdırmak istiyor. Türkiye'de 28 yılda 32 bin insan öldü. Bunun 7 bini şehitlerimiz. Bu sürede Türkiye 1,2 trilyon dolar parasını kaybetti. Terör örgütünün arkasında onu kullanan silah lobisi var, faiz lobisi var. Nice kuvvetler var. Türkiye 1,2 trilyon doları kaybetmeseydi bizim milli gelirimiz 11 bin dolar seviyesinden 25 bin dolar seviyesinde olurdu. Bugün konuştuğumuz projeleri 15, 20 yıl önce yapardık ama ayaklarımıza terör diye bir pranga koydular. İç barışı zedelediler. Hem de ülkenin geleceğini zedelediler. Şimdi bundan kurtulmak zorundayız. 77 milyonun hepsinin insan olduğunu kabullenmemiz gerekir."
Kurtulmuş, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı'na geçerek partililerle toplantı yaptı.

"Çatı aday" konusu

Burada partililere seslenen Kurtulmuş, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yerel seçimler öncesindeki gibi zorluklarla karşılaşacaklarına değinerek, şunları kaydetti:
"Birtakım ittifaklar ile karşılaşacağız ama Allah'ın izniyle bunları milletin ferasetiyle aşmış olacağız. Muhalefetin, cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda tereddütler içinde olması, Türkiye için ayrı bir garabettir. Tabi ki muhalefet partilerinin nasıl hareket edeceğini biz belirleyecek değiliz. Türkiye'de muhalefet partilerinin bir çatı aday üzerinde duruyor olması ya da çatı aday konusunun gündeme geliyor olması, muhalefetin içinde bulunduğu hazin durumu göstermek adına önemlidir. Yani çatı aday peşinde koşuyor olmak şu demek, 'biz kendi başımıza cumhurbaşkanı adayı koysak bu aday millet tarafından seçilmez, onun için hep beraber bir araya gelelim de bir çatı adayı seçtirelim' demektir. Bu aslında baştan bir mağlubiyeti kabul etmek demektir ama bu bize bir rehavet vermesin."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER