ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 13:30

112 Acil ekipleri arasındaki 'ek ödeme eşitsizliği' bitti


112 Acil sağlık hizmetlerinde çalışan personel arasındaki ek ödeme eşitsizliği sona erdi. Toplu sözleşmede kabul edilen değişikliğe göre, 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personel için öngörülen yüzde 40 oranındaki ek puan, halk sağlığı müdürlüklerine bağlı B tipi 112 istasyonları için de uygulanacak. Aynı işi yapan sağlık müdürlüklerine bağlı A tipi 112 istasyonları ile aynı hizmeti veren halk sağlığı müdürlüğüne bağlı B tipi 112 istasyonları arasında eşitsizlik bulunuyordu.

        Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yaptığı yazılı açıklamada, toplu sözleşme görüşmelerinde sağlık çalışanları adına elde ettikleri kazanımlardan birinin de 112 çalışanları arasındaki eşitsizliğin giderilmesi olduğunu söyledi.

        Memiş, "Elde ettiğimiz kazanımla, A tipi 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personel için öngörülen yüzde 40 oranındaki ek puan, halk sağlığı müdürlüklerine bağlı B tipi 112 istasyonları için de uygulanacak." dedi.

        Toplu sözleşmede konuyla ilgili kabul edilen maddede, "Madde 14 - (1) 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personel için öngörülen yüzde 40 oranındaki ek puan, halk sağlığı müdürlüklerine bağlı B tipi 112 istasyonları için de uygulanır." ifadesi yer alıyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER