ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 15:24

11 kişinin ölümüne neden olan yol orta refüjle bölünüyor

11 kişinin ölümüne neden olan yol orta refüjle bölünüyor


Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde birçok ölümlü trafik kazalarına sahne olan 'Ölüm Yolu' olarak nitelendirilen Beşikdüzü ilçesi ve Yalıköy beldesi sınırına kadar devam eden Gülbaharhatun Caddesi’nin orta refüjle bölünmesine karar verildi.

    Yolun orta refüjle bölünme işlemi, yolun bakım ve onarımından sorumlu olan Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak. Planlamaya göre söz konusu caddede son yıllarda araç ve yaya trafiğinin artması üzerine alınması gereken önlemler içinde öncelikle Vakfıkebir ilçesi Körez Kavşağı ile Yalıköy beldesi girişindeki Yarma Mevkii arasında kalan bölüme orta refüj yapılırken, bir taraftan da yolun aydınlatma sistemi tamamlanacak. Ayrıca yolun her 2 yanına yaya kaldırımı yapılacak ve Vakfıkebir Devlet Hastanesi ile İlçe Jandarma Komutanlığı arasındaki uygun görülecek noktalara ise kavşak olacak.

    Vatandaşlar, İlçe Trafik Komisyonu tarafından alınan kararın gayet yerinde olduğunu, bundan sonra daha büyük acılar yaşamak istemediklerini söyledi.

    Halk arasında 'Ölüm Yolu' olarak bilinen söz konusu caddede 2008 yılından beri meydana gelen kazada 11 kişi hayatını kaybetmişti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER