ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 15:28

10 yıllık iktidarın adı kondu!

10 yıllık iktidarın adı kondu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidar süresince yaşanan sürecin ismini belirledi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin son 10,5 yılda yaşadığı değişim ve dönüşümü 'Sessiz devrim' olarak değerlendirdi.

'SESSİZ DEVRİM YAPTIK'

Yeni Şafak'tan Fazlı Şahan'ın haberine göre, Hükümet, AK Parti iktirarında yaşanan değişim ve dönüşümün envanterini çıkardı. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı 'Sessiz Devrim' kitabı hazırladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kitabın önsözünde kalkınma hamlelerine paralel olarak terörle mücadele, demokratikleşme ve hukuk alanlarında 'Sesiz devrim' yaptıklarını söyledi.

255 SAYFALIK KİTAPTA İCRAATLER SIRALANDI

Ezber bozan bir yaklaşımı esas aldıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, 'Yeni bir güvenlik paradigması geliştirdik. Ne güvenlikten ne de demokrasiden ve özgürlüklerden taviz verdik' ifadesini kullandı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise, bu adımların, devlet ile toplum arasındaki mesafeyi kısaltan adımların olduğunu kaydetti. Türkiye'nin Demokratik Değişim ve Dönüşüm Envanteri 2002-2012 kitabı yayınlandı. AK Parti'nin attığı adımların tek tek sıralandığı 255 sayfalık kitap, AK Parti MKYK'da kurul üyelerine ve milletvekillerine gönderildi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER