ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 22:34

10 yıldır maaş ve tazminatları alamıyorlar

10 yıldır maaş ve tazminatları alamıyorlar

Mahkeme kararı olmasına rağmen 10 yıldır alamadıkları maaş ve tazminatları için Eskişehir yolunu trafiğe kapatan işçilere bu kez eşleri ve çocukları da destek oldu


Çocuklar ellerinde ‘Alınterini yiyenler kahrolsun’, ‘söz verdiler hakkımızı yediler’ gibi döviz taşırken, kadınlar ise eşleriyle birlikte işyeri aleyhine slogan attılar.

MAHKEMENİN KARARINI YERİNE GETİRMEDİLER

Mahkeme kararı olmasına rağmen 2004 yılından bu yana ödenmeyen maaş, tazminat ve diğer alacakları için toplanan işçiler Eskişehir yolunun 55’inci kilometresinde faaliyet gösteren bir fabrika önüne gelerek eylem yaptı. Aileleriyle birlikte davul zurna eşliğinde Poyraz Mahallesi mevkiinde toplanan işçiler ellerinde pankart ve dövizlerle polis ve jandarmanın sıkı güvenlik önlemleri altında D-100 karayolunda yürüyüşe geçti.

FABRİKANIN KAPISINA ÇELENK VE TABUT BIRAKTILAR

Fabrika girişine siyah çelenk ve tabut bırakan işçiler, fabrikanın eski sahibi ile görüşme talebinde bulundular. Görüşme gerçekleşmeyince işçiler, fabrika önünden geçen Ankara-Eskişehir yolunun 55’inci kilometresinin Ankara istikametini trafiğe kapattı. Polis ve jandarmanın müdahalesiyle yol trafiğe tekrar açılırken, fabrikadan yetkililer tarafından eylemcilere 2 gün sonra 4 temsilcinin kabul edilip görüşme yapılacağı bilgisi verildi. Bir süre slogan atan işçi, memur ve aileleri basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı. ,KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER