ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 11:09

10 polisin yargılandığı davada ilk duruşma

10 polisin yargılandığı davada ilk duruşma

Adana'da yasa dışı dinlemelere ilişkin soruşturma kapsamında, ikisi emniyet müdürü 10 polisin yargılandığı davanın ilk duruşması başladı.


Yasa dışı dinlemelere ilişkin soruşturma kapsamında, ikisi emniyet müdürü 10 polisin yargılandığı davanın ilk duruşması başladı.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz yargılanan emniyet müdürleri İ.B. ve E.Y. ile komiser F.M, polis memurları A.K, A.Ş, B.A.D, M.A, H.S, ve R.K ile avukatları katıldı. Sanıklardan emniyet amiri A.A duruşmaya gelmedi.

Mahkeme başkanı, yasa dışı dinlemelere ilişkin soruşturma kapsamında açılan faklı bir davanın da birleştirilmesine karar verdi.

Kimlik tespiti yapıldıktan sonra sanık avukatlarının taleplerinin sorulmasının ardından iddianamenin okunmasına geçildi.

Zanlılar, "İştirak halinde kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, iftira, suç uydurma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi" suçlamalarıyla yargılanıyor. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER