ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 00:49

"10 kilometre yolun sıcak asfaltını attık"

"10 kilometre yolun sıcak asfaltını attık"


Yozgat’ın Sorgun ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, bu yıl 10 kilometrelik yola sıcak asfalt döktüklerini söyledi.

Ahmet Şimşek, yaptığı açıklamada, ilçede büyük ölçüde eksikliği hissedilen asfalt tesisini kurarak, şehrin yollarını sıcak asfalta kavuşturduklarını belirtti.

Başkan Şimşek, "Sorgunumuzda asfaltlama makinesinin devreye girmesiyle belediyemizin bir eksikliğini daha giderdik. İlçemiz yerleşim alanı bakımından oldukça geniş bir alana yayılmaktadır, bu nedenle yol yapım çalışmaları da uzun bir zaman alıyor. Asfalt üretim tesisimiz günde 600 ton civarında asfalt üretimi yapacak kapasiteye sahip. Asfalt plenti ile Sorgun daha modern bir görünüme kavuşacak." dedi.

Asfalt plentini 500 bin liraya aldıklarını ifade eden Şimşek, "Bunun yanı sıra 3 kamyon, bir TIR, 2 silindir, bir yükleyici kepçe, bir finişer, bir Robert, 2 kamyonete toplam 2 milyon 230 bin lira harcama yaptık. Bu yıl sıcak asfalt çalışmalarını Karşıyaka Mahallesi Mevlana Caddesi, Yazlak Mahallesi M. Akif Caddesi, Şefaatli Caddesi Bedir Baba Mahallesi, Beğendik Kooperatifi ile Agâh Efendi Mahallesi Sanayi Caddesi olarak tamamladık. Şu ana kadar yaklaşık 10 kilometre yolumuzun sıcak asfaltını attık. Sorgunumuzu marka şehir yapma yolunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER