ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 09:24

1 Mayıs yasağı vatandaşları vurdu

1 Mayıs yasağı vatandaşları vurdu

İşine gitmek isteyen vatandaşlar yolda kaldı.


 1 Mayıs nedeniyle bazı güzergahlarda toplu taşıma araçlarının seferlerinin iptal edilmesi vatandaşları zor durumda bıraktı. İşlerine gitmek için araç bulamayan vatandaşlar uzun süre yürümek zorunda kaldı.

1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlamak isteyen grupların meydana çıkışını önlemek için İstanbul Valiliği bir takım önlemler aldı. Bu önlemlerden birisi de bazı güzergahlardaki toplu taşıma araçlarının seferlerini iptal etmek yönünde oldu. Bu nedenle çok sayıda vatandaş, işlerine gitmek için araç bulamadı.

Yıldız’dan Kabataş tramvay durağına kadar yürüyen Yunus Bayındır, tramvayın çalışmadığını görünce oturup beklemek zorunda kaldı. Bayındır, işe gitmek için geldiğini ancak tramvayın çalışmadığını gördüğünü söyledi.

Bayındır, “Barbaros’da indim otobüsten. Bir buçuk kilometrelik parkuru bitirdim. Beşiktaş Meydan’da gazı yedim, o gazla devam ediyorum. Şu an arkadaşlarımı bekliyorum. Gülhaneye gitmeye çalışıyorum. Tramvay da çalışmıyor. Neden çalışmıyor anlamış değilim. Tabanvayla devam edeceğiz, yapacak bir şey yok. İş yerini aradım. Arkadaşlarım zaten anlayışla karşıladılar.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER