ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 22:13

1 Mayıs Kutlamalarında ’istiklal Marşı’ Krizi

1 Mayıs Kutlamalarında istiklal Marşı Krizi


Adana’daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinde ‘İstiklal Marşı’nın okunmamasına tepki gösteren CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı ile bir vatandaş arasında tartışma yaşandı.

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde toplanan, çeşitli sendika, meslek örgütü, parti ve STK üyeleri ile vatandaşlar, Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyerek, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, şarkılar ve türküler eşliğinde kutladı.

Alana giren grupların çeşitli dillerde ‘hoş geldin’ sözüyle karşılanmasının ardından, flamasıyla birlikte platformun önüne gelen CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer, 1 Mayıs Tertip Komitesi’ne programda neden İstiklal Marşı’nın okunmadığını sorarak, duruma tepki gösterdi.

Birkaç CHP’linin daha destek verdiği Biçer’e bir vatandaş, "1 Mayıs milli bayram değil" diye tepki gösterince, ikilinin arasında tartışma yaşandı. Tartışma, araya kutlama etkinliklerine katılan vatandaşların girmesi ile son bulurken, 1 Mayıs Tertip Komitesi, etkinlik programında İstiklal Marşı olmadığı için okunmadığını söyledi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER