ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2014 Cumartesi 13:03

1 liraya ayakkabı satışı izdihama yol açtı

1 liraya ayakkabı satışı izdihama yol açtı

Erzincan’da bir ayakkabı mağazası, Kurban Bayramı öncesi kampanya düzenledi.


Kadın babet türü ayakkabıyı 1 liraya satan mağazada izdiham yaşandı. 2 bin tane babet, yaklaşık 10 dakikada kapış kapış gitti.

Alparslan Türkeş İş Merkezi'ndeki söz konusu ayakkabı mağazası, yaklaşan bayram sebebiyle kadınlara yönelik kampanya düzenledi. Baabet ayakkabıların 1 liraya satıldığı mağazaya akın eden kadınlar izdihama yol açtı. Sabahın erken saatlerinde mağaza önünde beklemeye başlayan özellikle kadınlar, kapıların açılmasıyla raflardaki babetlere yöneldi. Mağaza yöneticilerinin ikazlarına rağmen izdiham yaşanan mağazada, bazıları yere düşerek ezilme tehlikesi geçirdi. Vatandaşlar, kucaklarına aldıkları ayakkabılarla kasalara yöneldi. Görevliler kasada para almakta zorlanırken birçok kişi eş, dost, akraba ve komşusu için de babet aldı.

Mağaza Sahibi Salim Demir, yaptığı açıklamada, “Kampanyadaki amacımız, Kurban Bayramı öncesi halkı bir nebze de olsa sevindirmek. Talep güzel oldu. 1 TL’ye sattığımız 2 bin çift babet 10 dakika içerisinde satıldı. Daha önce de bu tür kampanya yapmıştık ve devam edeceğiz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER