ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu

YAZARLAR

Bir insanın kaderi bir ulusun kaderini değiştirir

Ferdi DEMİRCİ

13 Nisan 2013 Cumartesi 21:56
  • A
  • A

Gündemde ki sanatçı ve ünlü akil insanlara karşı bu yazımda sizlere adını duyurmakta zorlanan, ama onlara sorsan adı yerine yazdıklarının duyulması çabasında yaşayan sanatçılar.Buna en büyük örnek Norm Ender;

"Ender 25.03.1985 IZMIR doğumlu. 10 yasinda müzik yapmaya basladi.Rap
müziği ile tanışması cartel ile gerçeklesti.Sadece dinleyicisi olarak
kaldığı bu kültürden kopamadı ve daha da çok hayatıyla özleşleşti. "


Ender çıkardığı parçalarla gündeme dahir her türlü konuya el koymuş , herşeyi özetlemiştir.Norm Ender - Çıktık Yine Yollara parçasında gündem hakkında ki yazarların ve gazetelerin gerçekleri yazmadığını tamamen bir kişinin parmağıyla oynatıldığını apaçık ortaya şu sözleriyle sermiştir.

"boldur ülkemin politikayla kuyu kazanları
bi günde gündem estetik ve sosyatik sazanları yazarmısın beyazsarayda orucunu bozanları
yazarmısın ki sen yazarmısın basın kitapları "(Norm Ender - Çıktık Yine Yollara )

Devletin askeri ücret ile bir aileyi geçindirmesinden tutun;

"kavgalar ve zor yaşam sebeb geçim sıkıntısı bir iş bir evdi sadece mutluluk takıntısı "(Norm Ender - Çıktık Yine Yollara )

Ülkemizde oynanan oyunlar;

"ülmekizde sayenizde gelecek oldu bilmece onur şeref bir erkek ismi değildir ve sadece "(Norm Ender - Çıktık Yine Yollara )

Ülkemizde sadece şarkı söylerek , leyla mecnun filmde ki gibi öpüşme sahneleri koyarak prim elde eden sanatçılarada;

"susmayın sanatçılar duydu işte kitleniz söze gelince ortalık stardan hiç geçilmiyor hesap sorun ve kafa yorun duyarlılıkta göreviniz satış düşünce korsan almayın demekle bitmiyor."(Norm Ender - Çıktık Yine Yollara )

Milletimizin sadece sessizce oturması, bana bişe olmaz gibisinden düşünmesi, hala araba satıp ev alıp hayatında hiçbir şey olmaz düşüncesiyle bir gün diğer devletler gibi yok olma düşüncesi olmayanlara;

"dinleyin siyasetin tepkisiz esirleri caddelerde boş gezen çaresiz nesilleri yarattınız ne yaptınız bu topluma bi çıkta gör her sokakta korku her bedende farklı sorgu var " (Norm Ender - Çıktık Yine Yollara )

yani demek istediğim şudur ki bizim millet televizyonda "Esra Erol, Evim Evim Temiz Evim, Yemekteyiz vb." programlar seyrettikçe bizim Suriye' den hiçbir farkımız kalmaz. Onlarda bir zamanlar sizler gibi ev alıp araba satıp , televizyona bakıp sizler gibi yaşıyorlardı.Şimdi sorumsuzluğun acısını çekiyorlar ne arabaları var nede evleri belkide izlicekleri bir televizyonları bile yok.

Benim ne faydam olur demeyin. Bir söz var dır buna inanın.

"BİR İNSANIN KADERİ BİR ULUSUN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR."

Hani hep örnek olup karşımıza çıkar ya bir çubuk basitce kırılır fakat 3 tane cubuk kırılması o kişiyi zorlar diye bir hikaye dolaşır herkesin dilinde işte aynen aklınıza geldiği gibi herkes bir çubuk olursa ,birşeylere göğüs gererse, en azından boş kanalları açıp izliceğinize gazete alıp okursanız, gündeme dahir herşeyi bilirseniz doğru oy vermeyide bilirsiniz , bir vatanı tek oylada kurtalabilirsiniz.

YORUM YAZ
TOPLAM 1 YORUM

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - dogukan gul:05 Ekim 2013, Cumartesi 13:38

    norm enderın birçok şarkısı varken neden hep çıktık yine yolları sözlerını koydun . Norm lifeee