ÖNE ÇIKANLAR :
EMLAKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2014 Perşembe 14:59

Olaylar emlak sektörünü bitirdi

Olaylar emlak sektörünü bitirdi

Diyarbakır’da yaşanan Kobani olayları emlak sektörünü de olumsuz etkiledi. İşletmeci Hatice Keleş, birçok işlerinin iptal olduğunu söyledi.


Diyarbakır’da tüm kesimin doğrudan ya da dolaylı olarak etkilendiği Kobani olayları emlak sektörünü de olumsuz yönde etkiledi. Taşkent Gayrimenkul İşletmecisi Hatice Keleş, olayların sektöre olumsuz yönde yansıdığını dile getirdi. Keleş, "Örneğin bayram öncesinde satışını yapacağımıza dair söz aldığımız, protokol imzaladığımız, bayramdan sonra da tapu devrini yapmayı planladığımız bir işimiz iptal oldu. Büyük bir işti ve müşteri, ‘Bu savaş ortamında, bu gergin ortamda ben Diyarbakır’a yatırım yapmak istemiyorum. Artık yatırımları İstanbul ya da Ankara’ya yapacağım’ dedi. Ki bu müşteri Diyarbakırlıydı" dedi.

"OLAYLAR EMLAK SEKTÖRÜNÜ BİTİRDİ"

Olaylar yüzünden 10-12 gün işlerini kapatmak zorunda kaldıklarını anlatan Keleş, "Zaten bu yüzden cepten harcama yaptık hep. Satışlar da iptal olunca 70-80 bin lira şirkete para girecekti, iptal oldu. Olaylar emlak sektörünü bitirdi. Normalde batıda bu tür sıkıntılar bize artı olarak dönüyordu. Piyasanın fiyatı düşüğü için alımlar fazlalaşıyordu. Ama burada aynı şeyi yaşamadım. Ben Antalya’dayken kriz bizi iyi etkilerdi. Mülklerin satış fiyatı düşer bu sayede alım hızlanırdı. Biz de daha iyi iş yapardık. Ama buradaki kriz farklı yönde etkiliyor. İnsanlar almayı kestiler. Telefonlarımızı arama sayısı azaldı. Olacak olan işlerimiz iptal oldu. Ben buraya gelirken çok büyük ümitlerle geliştim. Ben ‘İyi bir yatırım olur, buraya kurumsal bir emlak sektörü getiririm’ diye amaçlamıştım ama bakıyorum ki ortam hiç ona müsait değil" diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER