ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EMLAKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 08:27

Fikirtepe'deki inatçı imzayı attı

Fikirtepedeki inatçı imzayı attı

Kentsel dönüşümüm simgesi haline gelen Fikirtepe’deki ev için imza atıldı. Ev sahibi bu imza karşılığında kaç daire alacak?


Kentsel dönüşümüm simgesi haline gelen Fikirtepe’deki ev için imza atıldı. Ev sahibi bu imza karşılığında 5 daire alacak.

Bölgede 4 yıldır kentsel dönüşüm projeleri devam ederken son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı anlaşma yapmayan ev sahipleri ve inşaat şirketlerine tebligat göndererek acele kamulaştırma kararı aldığını açıkladı.
Hürriyet gazetesinin haberine göre; Bakanlığın süreci hızlandırmak için attığı adım sonrası bir araya gelen Vartaş Yapı yöneticileri ve Alaadin Demirel önceki gün akşam yüzde 50-50 üzerinden anlaşma imzaladı. Konuyla ilgili olarak konuşan Vartaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, 90 metrekareden 5 daire sahibi olacağını açıkladı.

YIKIMLAR BAŞLADI

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm sürecinde terk edilen harabe binalara Suriyeli mülteciler ve evsizler yerleşmişti. Bölge halkının şikayetleri üzerinde yıkım belgelerini alan inşaat şirketleri binaları içinde yerleşim olmasını engellemek amacıyla yıkmaya başladı.

 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER