SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 08:52

Ziraat Bankasına katılım kurma izni

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/ziraat-bankasi-1213321-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/ziraat-bankasi-1213321-622x360.jpg
Ziraat Bankasına katılım kurma izni

BDDK Ziraat Bankası ve diğer kurucu ortaklara300 milyon dolar karşılığı TL sermayeli katılım bankası kurma izni verdi.


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Ziraat Bankası ve diğer kurucu ortaklara300 milyon dolar karşılığı TL sermayeli katılım bankası kurma izni verdi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan BDDK kararında, "Hakim kurucu ortak Ziraat Bankası ile diğer kurucu ortaklar Ziraat Sigorta, Ziraat Hayat ve Emeklilik, Ziraat Yatırım Menkul Değerler ve Ziraat Teknoloji tarafından Türkiye'de 300 milyon dolar karşılığı TL sermayeli katılım bankası kurulmasına izin verilmiştir" denildi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bu ayın başında yaptığı açıklamada, katılım bankası kuruluşu için BDDK'ya başvuru yaptıklarını belirterek, "Ümit ediyorum, 2015 yılının ilk çeyreğinin içinde veya sonlarında bir Ziraat Katılım kurulmuş olacaktır" dedi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Ağustos ayında 2.65 Milyar Lira Teşvik belgesi verildi

SONRAKİ HABER

Bor madeni özelleşecek mi?

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.