ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 23:05

Yücetürk: Bu seneyi de lider kapatmak istiyoruz


Ford Otosan Saha Operasyonları Direktörü Özgür Yücetürk, "Markamız 11 yıldır Türkiye otomotiv pazarının en çok tercih edilen ve satılan markası. Hedefimiz bu seneyi de lider kapatıp üst üste 12'nci kez en çok satan marka olmak." dedi.

Bursa OtoShow 2013, kapılarını otomobil tutkunlarına açtı. Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 5-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Bursa OtoShow 2013 Fuarı, sektörü Bursa’da buluşturdu.

TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından ODD Otomotiv Distribütörleri Derneği işbirliği ile KOSGEB, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Bursa Valiliği destekleri ile hazırlanan Bursa OtoShow 2013, Bursa 8. Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı 5-10 Kasım tarihlerinde Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleniyor.

Fuarda basın mensuplarına açıklamada bulunan Ford Otosan Saha Operasyonları Direktörü Özgür Yücetürk, Bursa'nın tam gaz, dolu dizgin otomotiv sektörünün lokomotif ili olmaya devam ettiğini söyledi.

HEDEFİMİZ BU SENEYİ DE LİDER KAPATMAK

İstanbul'dan sonra en önemli fuarlardan birinin Bursa OtoShow fuarı olduğunu belirten Yücetürk, firma olarak bu fuarın ürünlerini otomobil tutkunlarıyla buluşturmak açısından önemli bir fırsat olarak gördüklerini kaydetti.

Fuarın iyi geçeceğini umduklarını belirten Özgür Yücetürk, "Markamız 11 yıldır Türkiye otomotiv pazarının en çok tercih edilen ve satılan markası. Hedefimiz, bu seneyi de lider kapatıp üst üste 12'nci kez en çok satan marka olmak." dedi.

Gazetecilerin hurda teşviğine ilişkin sorularına ise Yücetürk şu karşılığı verdi: "Hurda teşviğiyle ilgili olarak açıkçası şu aşamada çok büyük bir beklentimiz yok. Biz de basından takip ediyoruz. Görebildiğimiz kadarıyla, yaşlı araçlara dönük bir çalışma var, ama bu çalışmanın şu anda içeriği çok netleşmemiş olmakla beraber, vergilerinden ziyade daha çok araçlara ulaşılabilirlik anlamında, kredi koşullarına ilişkin bir faydasının olması gündemde. Tabii netleşen bir konu olmadığı için üzerinde çok da spekülasyon yapmayı uygun bulmuyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER