ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 19:45

Yozgatlı çiftçiler traktör fabrikasını gezdi

Yozgatlı çiftçiler traktör fabrikasını gezdi


 Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Çağlayan Kardeşler Traktör Bayii, ildeki bir grup çiftçiyi Türk Traktör Case fabrikasını gezdirmek için Ankara’ya götürdü.

Çağlayan Kardeşler Türk Traktör Bayii, çiftçilerin kullandıkları traktörlerin nerede üretildiğini ve nasıl üretildiğini görmelerini sağlamak için Ankara’ya gezi düzenledi. Geziye Yozgat, Sarıkaya, Sorgun ve Boğazlıyan ilçesinden 25 çiftçi katıldı. Çağlayan Kardeşler Türk Traktör Bayii yetkilisi Recep Yağmur, bayi olarak her yıl çiftçilere yönelik traktör fabrikasına gezi düzenlediklerini söyledi. Yağmur, "Bu gezideki amacımız, çiftçimizin, kullandıkları traktörlerin nerede nasıl üretildiğini görmelerini, çiftçimizin karşılaştıkları sorunları fabrikada yetkililere bizzat iletmesini sağlamak. Ayrıca, tatil ve gezi imkanı bulamayan çiftçilerimize değişik bir ortam sunmak amacıyla 2 günlük gezi düzenledik." dedi.

Sarıkayalı çiftçi Fikret Usta ise kendileri için böyle bir gezi düzenledikleri için Çağlayan Kardeşler Traktör Bayii'ne teşekkür etti. Usta, "Traktör, biz çiftçilerin olmazsa olmazlarının başında geliyor, bu bakımdan böyle bir gezi bizim için önemli. Benim köyde kullandığım bir traktörüm var. Değiştirmeyi de düşünüyorum. Bu geziyle de traktörler hakkında biraz daha bilgi sahibi olacağım, bize bu imkanı sağlayan traktör bayimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER