ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 12:25

Yılbaşında ''hediye pırlanta'' yarışı


Altın ve kuyumculuk piyasasının önde gelen firmaları, satışlarını artırmak için yılbaşına özel bir çok hediye pırlanta kampanyaları düzenliyor.
    
Belirli bir tutarın üzerinde alış veriş yapan müşterilerine anturaj set, pırlanta, safir ya da inci kolye hediye eden firmalar, bunun yanı sıra yüzde 70'e varan indirim ve 12 taksit imkanı sunuyor.
    
Sektörün başını çeken firmalardan bir tanesi, 1.000 lira ve üzerinde altın ve pırlanta takı alışverişi yapan müşterilerine pırlanta ve safir taşlardan oluşan altın kolye hediye ediyor. Bir başka firma ise 750 lira ve üzeri tutarda altın ve pırlanta satışlarında müşterilerine anturaj set hediye ediyor.
    
Ürünlerinde yüzde 70'e varan indirim yapan bir diğer firma ise alış-veriş yapan herkese pırlanta ve incili bereket kolyesi hediye ediyor. Mücevherde 500 lira ve üzerinde alışveriş yapan müşterilerine pırlantalı ve sultanite taşlı kolye hediye eden firmaların da bulunduğu sektörde, bazı satıcılar da bu yıla özel yüzde 40 indirim yapıyor.
    
     ''Hediyeler bedava değil''
    
Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu ise, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampanyaların müşteriyi psikolojik olarak etkilemek için yapıldığını belirtti.
    
Çavuşculu, ''Kampanyalarla firmaların müşterilere karşı satış psikolojisiyle ilgili bir şey yaptıklarını düşünüyorum. Sırf müşteriyi çekmek anlamında böyle yaptıklarına inanıyorum'' dedi. Kampanyaların müşteri üzerinde satışı hızlandırmak için yapılan psikolojik bir reklam olduğunu ifade eden Çavuşculu, hediyelerin bedava verilmediğini vurguladı. Çavuşculu, ''Onun parası alınıyor. Bedava verilmesi de mümkün değil. Böyle bir ticaret olmaz zaten. Bunlar müşteriyi ikna etmek için yapılan reklamdır'' diye konuştu.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER