ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 10:41

Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması'na girişimci akını


Türkiye’nin en büyük girişimcilik ödüllerinin verildiği Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması (YFYİ) 2013 yılı başvuruları rekor taleple kapandı. Büyük ilginin gösterildiği yarışmaya, bin 71 girişimci kaydoldu. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katılabildiği yarışmaya, toplam 777 yenilikçi iş fikri projesi sunuldu. Projeler, ön değerlendirmeden sonra deneyimli akademisyenler, yatırımcılar, yöneticiler ve işadamları tarafından puanlanarak en iyileri seçilecek. 30 proje, ikinci aşamaya geçerek yarışmanın sağladığı desteklerden faydalanmaya başlayacak.

Proje sahipleri, toplam 100 saat süren ve her modülü alanının en iyileri tarafından verilen “Girişimcilik ve İş Planı Eğitimi” alabilecek. Ayrıca teknoloji şirketlerinin sahipleri veya üst yöneticileri tarafından, girişimcilere birebir koçluk yapılacak. Seçilen projelerin fikri ve sınai mülkiyet hakları koruma altına alınırken bütün girişimciler, büyük tecrübe edinecekleri bir süreçten geçecek. Yarışmanın üç birincisi Elginkan Vakfı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Turkcell tarafından sağlanan 100’er bin liralık ödüllere kavuşurken ODTÜ Teknokent’te ücretsiz ofis sahibi de olacak. OSTİM, Denizbank, Aselsan ve Çalık Yedaş tarafından sağlanan 25’er bin liralık dört özel ödül de seçilecek diğer girişimcilere, iş fikirlerini hayata geçirmesi için verilecek.

Kazananlar kadar kazanamayanların da büyük destekler ve tecrübeler elde ettiği YFYİ, 400 bin lirası doğrudan girişim sermayesi olarak verilen ve toplam 1,5 milyon milyon değerinde olan destekleriyle birlikte fikri olup da parası olmayanların önünü açmaya devam ediyor. Büyük finali 2 Kasım 2013 tarihinde yapılacak yarışmayla ilgili süreç, "www.yfyi.com" ve "twitter/yfyi" üzerinden takip edilebilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER