ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 17:41

Yazıcı denizdeki akaryakıt platformlarını denetledi

Yazıcı denizdeki akaryakıt platformlarını denetledi


Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Mersin'deki temasları sırasında bota binerek denizdeki akaryakıt platformlarında denetlemelerde bulundu.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne ziyaret etti. Bölge Müdürü Murat Kahraman'dan bilgi alan Yazıcı çıkışta gazetecilerin GDO'lu pirinçle ilgili sorularını cevaplandırdı. Kilosu olmayanlardan pirinci tereyağı ile yemelerini tavsiye eden Yazıcı, 'bulgur tüketimin artması, pirincin azalması' diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.
KİLO SORUNU OLMAYAN PİRİNCİ TEREYAĞI İLE YESİN

Ürünlerin GDO'lu olup olmadığı ya da hangi üründe GDO operasyonunun yapılıp yapılmadığı konusunu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bileceğini vurgulayan Bakan Yazıcı, "Gerek Bakan arkadaşımız ve gerekse bu Bakanlık'taki görevli arkadaşlar dünyanın hiç bir yerinde dane dediğimiz pirincin üretilmesinin mümkün olmadığını ifade ediyorlar. GDO'lu olarak üretilen soya var, mısır var, ama pirinç yok. Kaldı ki burada söz konusu olan çeltik, henüz kabuğundan ayrılmamış pirincin çeltik dediğimiz kısmı. Bir bulaşma belki olabilir o da yargıda devam ediyor. Tutuklu müteşebbislerde tahliye edildi. Yargı süreci ile ilgili bir şey söylemem mümkün değil. Pirincinizi yiyebilirsiniz hele hele kilo sorununuz yoksa tereyağlı olarak pişirip yemenizi tavsiye ederim" diye konuştu.

Çıkışta bölge müdürlüğü personeli ile hatıra fotoğrafı çektiren Yazıcı daha sonra ise Mersin Limanı'na girdi. Bakan Yazıcı burada bota binerek akaryakıt platformlarında incelemelerde bulunmak üzere denize açıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER