ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:07

Yardımeli, Ramazan‘da kumanya dağıtıp iftar verecek

Yardımeli, Ramazanda kumanya dağıtıp iftar verecek


Yardımeli Derneği, Ramazan ayında kumanya paketleri ve kumanya hediye kartları dağıtacak ayrıca iftar verecek. Dernek, bir yandan Türkiye‘de bir yandan savaşlarla anılan ülkelerde yardım faaliyetleri yürütecek.


Oruç ayında kimi evlere de konuk olacak dernek, yetimlere bayram kıyafetleri takdim edecek. Yardımeli‘nin Ramazan etkinlikleri ile ilgili açıklaması şöyle:

“Tazelenme ve yenilenmeyi teşvik eden Ramazan tüm güzellikleri ile geliyor. Herkeste ayrı bir heyecan ve koşturmaca var. Gündemin bu kadar değişken ve sıcak olduğu şu günlerde Kur'an ayı Ramazan-ı Şerif'i gündeme almak; kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma duygularını harekete geçirmek gerekiyor.

Ramazan ayı, pek çok kesimin beklediği ve özlediği bir ay. Hayırseverler adına paylaşmanın ve yardımlaşmanın tavan yaptığı bu günler muhtaçlar için de umutla beklenen bir ay. Tüm bu beklentiler bir tarafa, dünyada kan, zulüm ve adaletsizlik maalesef devam etmekte. Kur'an'ın doğum ayı olan Ramazan-ı Şerif'te eller ve gönüller Rabbimize dua için seferber olacak. Adaletsizliğin, zulmün, haksızlığın yok olması, huzur, barış ve adaletin yeryüzünde hâkim olması için niyazda bulunulacak. En çok da bunu ihtiyacımız var.

Ülke içinde İstanbul, Adana, Adıyaman, Ankara, Bartın, Batman, Bursa, Diyarbakır, Düzce, İzmir, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Marmaris, Sakarya, Karasu, Sivas, Şanlıurfa, Yalova, Hendek, Geyve, Bitlis, Van, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Rize, Samsun, Mardin başta olmak üzere şube, temsilcilik ve gönüllülerimiz aracılığı ile Ramazan çalışmalarımız yapılacak. Ülke dışında ise Filistin, Gazze, Sudan, Somali, Pakistan, Bangladeş, Arakan Mülteci Kampları, Habeşistan, Bosna, Kazakistan, Suriye, Moritanya'da hazırlıklar ve çalışmalar devam ediyor.

Kumanya paketleri ve kumanya hediye kartları yapılıyor. Gönüllülerin destek ve katkıları ile çalışmalar daha bir önem arz ediyor. Yetimler için bayramlık kıyafetler ortaya koyuluyor.

Fitre, zekât ve infaklar muhtaçlara süratle ve zamanında ulaştırılacaktır. Bölgelerde yapılacak iftarlar için her şey tamam. Muhtaçlardan ve yetimlerden oluşacak olan iftar soframızda, iftar sonrası hediye paketleri davetlilere takdim edilecek. İftariyelikler ve hediyelerle birlikte yönetim kurulu üyeleri ve gönüllülerden oluşan ekipler, bizzat evlere konuk olacak ve hane halkı ile birlikte iftar edecekler.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER