ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:35

''Yabancı gelin'' indirimi

Yabancı gelin indirimi

Yabancıl dil kurslarını düzenlediği kampanyaları arasında en orijinal bu olsa gerek...


Marmaris'te yabancı uyruklu kişilere yönelik düzenlenen Türkçe dil kursunda, Türklerle evli olan ''yabancı gelinlere'' yüzde 25 indirim avantajı sunuldu.

Yabancıların yerleşik olarak yoğun yaşadığı turistik beldelerden Marmaris'te, bu yabancı uyrukluların günlük hayatlarını kolaylaştırabilmek için Türkçe kursları düzenleniyor.

Belediyenin bir kurs merkeziyle ortaklaşa düzenlediği ve 7 Ocak'ta başlayacak derslere, ilçede yaşayan yabancı uyruklular büyük ilgi gösterdi. Kurs öncesinde Marmaris Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleştirilen tanışma toplantısına katılan kursiyerler, uygulanacak ders programı hakkında bilgilendirildi. Katılımcıların çoğunun, Türklerle evlenerek Marmaris'e yerleşen kadınlar oluşturdu.

Kurslar hakkında gazetecilere bilgi veren eğitim kurumu yetkilisi Tülin Yalman, Marmaris'te Türkçe öğrenmek isteyen çok sayıda yabancı olduğunu öğrendiklerini ve tanışma toplantısı düzenlediklerini anlattı. Kursun en az 2 ay süreceğini belirten Yalman, ''Ayda 40 saat veya 2 ayda 48 saat olacak. Bu kursların bitiminde onların günlük hayatlarını kolaylaştıracağız. Türk vatandaşlığına geçenler ya da bir Türk ile evli olanlar için de ücretimiz yüzde 25 indirimli olacak'' dedi.
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER