ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2014 Perşembe 14:50

Venezuela'dan Bursa'ya işbirliği çağrısı

Venezueladan Bursaya işbirliği çağrısı


Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Müsteşarı Klein Ferrer Luis Michel ve Başkonsolos vekili Oscar Alejandro Guedez Sequeda, 2 ülke arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

    Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, Heykel’deki tarihi binada Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Müsteşarı Klein Ferrer Luis Michel ve Başkonsolos vekili Oscar Alejandro Guedez Sequeda’yı ağırladı. İstanbul’da 30 Nisan’da yapılacak olan Venezuela Forumu’na Bursalı işadamlarını davet etmek amacıyla Bursa’ya geldiklerini ifade eden Müsteşar Klein Ferrer Luis Michel, Venezuela’nın gelişmekte olan ülkeler arasında yer aldığını, bu gelişme sürecinde Türkiye’den önemli bir destek almayı beklediklerini söyledi. Klein Ferrer Luis Michel, İstanbul’da yapılacak forumda, ülkelerindeki yatırım fırsatlarını Türk işadamlarına anlatacaklarını, daha sora ise Haziran ayında Venezuela’da yapılacak benzer etkinlikte de Türk işadamlarını ülkelerinde ağırlayıp, yatırım olanakları konusunda ikili görüşmeler yapacaklarını dile getirdi. 2 ülke arasında kültürel işbirlikleri olduğunu ifade eden Müsteşar, bu ilişkileri ekonomik ve ticari alanda da hayata geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.

    Bursa’nın sanayi başta olmak üzere tarım, turizm, kültürel birikim ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin en önemli illerinden biri olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç de Türk işadamlarının dünyanın hemen her ülkesinde yatırım yaptığını kaydetti. Kültürel ve ticari ilişkilerin gelişmesi noktasında iki ülke halkının birbirini tanımasının da önemli olduğuna değinen Ödünç, bu tür işbirliği çalışmalarının kısa zamanda meyve vereceğine inandığını da sözlerine ekledi.

    Ödünç, günün anısına konuk müsteşara çini plaket hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER