ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2014 Salı 12:30

Vatandaşın memnuniyeti esastır

Vatandaşın memnuniyeti esastır

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Vatandaşın memnuniyeti esastır. Vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, en çok memnuniyet duyulan yatırım alanlarından birinin ulaştırma sektörü olduğunu belirterek, "Her bir kuruşunun da hesabını veririz. Yolların yapımında yolsuzluk, usulsüzlük gibi birtakım karalamalarla özellikle Karayolları Genel Müdürlüğünü (KGM) yıpratmaya yönelik çabaları, gayretleri kınıyorum" dedi.

Elvan, KGM Halil Rıfat Paşa Konferans Salonunda düzenlenen 3. Karayolu Ulusal Kongresi açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmelerde duble yollarla ilgili yaptığı açıklamalara ilişkin basında yer alan haberlerin hatırlatılması üzerine Elvan, en çok memnuniyet duyulan yatırım alanlarından birinin ulaştırma sektörü olduğunu söyledi.

Elvan, son 12 yılda yapılan yatırımların vatandaşlar nezdinde büyük bir memnuniyet duygusu oluşturduğunu gördüklerini ifade ederek, Plan ve Bütçe Komisyonundaki konuşmasında yer alan bazı ifadelerin cımbızla çekildiğini belirtti. Elvan, "Özellikle paralel medyanın hükümetimize açtığı savaşın bir devamı niteliğinde görüyorum bu saldırıları. Burada söylediğim husus şudur, sathi kaplamanın uzun ömürlü olmadığını ve önümüzdeki dönemlerde BSK'ya, kaliteli asfalta ağırlık vereceğimizi ifade ettim. Bu arada sathi kaplamanın 3 yıllık ömrü olduğu, 3 yıldan sonra bu asfaltın bozulmaya başladığı ve yeniden yapılması gerektiği malumunuzdur. Dünyadaki uygulamalar bu yöndedir" diye konuştu.

"Bu olay çarpıtmadır, hükümeti karalamaya yönelik girişimdir"

Türkiye'nin AK Parti iktidarına gelinceye kadar bitümlü sıcak karışımı görmediğini dile getiren Elvan, şunları kaydetti:

"Bunu yazan arkadaşlarımız hayatlarında AK Parti iktidarları öncesi BSK'da araçlarıyla geçmişler mi acaba? Bunu sormak istiyorum. Bu olay tamamıyla çarpıtmadır. Hükümetimizi karalamaya yönelik bir girişimdir. Bunları hiçbir zaman önemsemiyoruz. Bizim için önemli olan halkın memnuniyetidir. Biz, devlet içinde yapılanan birtakım illegal yapıların veya özellikle medya aracılığıyla siyaset yapmaya çalışanların emrine girmedik, girmeyeceğiz. Bizim için önemli olan vatandaşımızın memnuniyetidir. Vatandaşın memnuniyeti esastır. Vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, devletin her kuruşunun kendileri için değerli olduğunu belirterek, "Her bir kuruşunun da hesabını veririz. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Hiçbir şekilde bu yolların yapımında yolsuzluk, usulsüzlük gibi birtakım karalamalarla özellikle Karayolları Genel Müdürlüğünü yıpratmaya yönelik çabaları, gayretleri kınıyorum. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımıza, özellikle ulaşım alt yapısı çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Yargıtay Başkanı Ali Alkan'ın yargı paketine ilişkin eleştirileri anımsatılarak, "paketi, yargıya müdahale olarak görüp görmediğinin' sorulması" üzerine Elvan, "Ben görmüyorum" diye konuştu.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER