ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2012 Çarşamba 15:28

Uluslararası Finans Zirvesi başlıyor


İstanbul'u dünyanın sayılı merkezleri arasında konumlandırma amacıyla düzenlenen Uluslararası Finans Zirvesi, 23 Kasım Cuma günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Yapılan açıklamaya göre, Swissotel'de düzenlenecek Zirvenin bu yılki ana teması ''Global Finansal Tasarım: Sil Baştan!'' olarak belirlendi. IMF Türkiye Temsilcisi Mark White Lewis, Dünya Bankası Baş Ekonomisti Marina Wes, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Odea Bank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya'nın da konuşmacılar arasında bulunduğu zirve, güncel konuları küresel bazda ele alarak Türkiye ve dünya piyasalarına ışık tutacak.

Bu yıl ''CEO Sohbetleri: Finansal Mimari'', ''Küresel Sistem Tasarımında Alternatif Perspektif'', ve ''Global Ekonomik Mimari'' başlıklı oturumların gerçekleştirileceği Zirvede finansal hizmetler sektörü bir bütün olarak ele alınacak, ekonomik yapı ve ilişkiler sistemi içindeki rolünü yeniden tasarlama çalışmalarını masaya yatırılacak. Yeni tasarım sürecinde yükselen piyasaların değerlendirileceği Zirvede, yeni alan ve sektörlerin ortaya çıkmasıyla birlikte bu piyasaların katma değer üretme yetkinliği, ekonomik büyüme ve kalkınmaya katkısı tartışılacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER