ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 18:57

UİB’de genel kurul maratonu başlıyor

UİBde genel kurul maratonu başlıyor


Türkiye genelinde 55 bin ihracatçı, nisan ayında 60 ihracatçı birliğinin olağan mali genel kurul toplantılarında bir araya gelecek. Bünyesinde 5 ihracatçı birliği bulunan ve Türkiye’nin 2. büyük ihracatçı birliği konumunda olan Uludağ İhracatçı Birlikleri’nde (UİB) genel kurul maratonu da yarın başlıyor.

UİB bünyesinde faaliyet gösteren 5 birliğin mali bütçelerinin değerlendirilerek karara bağlanacağı, bilanço gelir ve gider hesaplarının görüşüleceği genel kurullarda ihracatçılar, bir yılın değerlendirmesini yapma ve ileriye dönük fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacak.

İhracatçı birlikleri yönetim kurullarının görev süresi, 5910 Sayılı Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri Kanunu ile 4 yıla çıkarılmıştı. Son seçim heyecanını 2010 yılında yaşayan ihracatçılar, 2014 yılında yapılacak seçimler öncesinde, son kez mali genel kurullarda bir araya gelecek. 2014 yılında yapılacak genel kurullarda seçim heyecanı yaşanacak.

UİB’de mali genel kurul toplantılarının ilki, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile başlıyor. Türkiye’nin son yıllarda sektörel bazda değişmeyen ihracat şampiyonu otomotiv endüstrisi, Türkiye’deki tek temsilcisi olan OİB genel kurul toplantısının ardından, otomotiv endüstrisinin 2012 yılı değerlendirmesinin de yapılacağı “Finansal Krizler ve Dünyaya Karşı Türkiye, Dünya ve Türkiye Ekonomisi” konulu bir konferans da düzenlenecek. Sektör bazında ihracatta liderliği sürdüren otomotiv endüstrisinin 2013 yılı öngörü ve beklentilerinin değerlendirileceği konferans, Prof. Dr. Özgür Demirtaş tarafından verilecek.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, genel kurulların, ihracatçı birliklerinin rutin işleri ile ilgili karar aldığı bir organ olmakla beraber, sektörün tüm üyelerinin ve temsilcilerinin bir araya geldiği bir ortamı sağladığını belirtti.

25 Nisan Perşembe günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Genel Kurul Toplantısı ardından, Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın katılımıyla “Finansal Krizler ve Dünyaya Karşı Türkiye, Dünya ve Türkiye Ekonomisi” konulu bir konferans düzenlenecek.

29 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği Genel Kurul Toplantısı da saat 14.30’da, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin Genel Kurul Toplantısı ise saat 15.00’de gerçekleştirilecek ve ardından iki birliğin ortak organizasyonu ile “İhracatın Yıldızları” ödül töreni yapılacak.

30 Nisan Salı günü ise saat 15.30’da Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin ve saat 16.00’da ise Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin toplantısı ve ardından iki birliğin ortak organizasyonu ile yapılacak “İhracatın Yıldızları” ödül töreni ile UİB 2012 Yılı Genel Kurul süreci sona erecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER