ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 14:02

TÜYİD’de Abdullah Orkun Kaya dönemi


 Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD)’nin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Abdullah Orkun Kaya getirildi. Bayrağı Funda Güngör Akpınar’dan devralan Kaya, TTNET’in Genel Müdürlüğü’nü de yürütüyor.

TÜYİD’in yeni yönetimi belirlendi. Abdullah Orkun Kaya’nın başkanı olduğu yönetim kurulunda Özge Bulut Maraşlı, Bekir Yener Yıldırım, Müge Tuna, Murat Eryürekli, Ali Uğur Saydam, Aziz Murat Uluğ, Cihat Takunyacı, Cüneyt Demirgüreş, Funda Güngör Akpınar, Mehmet Hurşit Zorlu, Mehmet Nane ve Nihat Narin yer alıyor.

TÜYİD Yönetim Kurulu Başkanı Kaya, TTNET’in Genel Müdürü olarak görevini yürütüyor. Kariyer hayatına Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nda başlayan Kaya, daha sonra Merrill Lynch’de uzman ve kıdemli uzman olarak çalıştı. 2008’de Türk Telekom’a geçen Kaya, burada 3 sene Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü yaptı. 2011’de TTNET’de CFO görevine atanan Abdullah Orkun Kaya, 2012 Kasım ayında ise Genel Müdür oldu. Kaya 4 senedir kurucularından olduğu TÜYİD’in üyesiydi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER