ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Rüzgarlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 20:20

TÜTEVSİAD meslek sahibi yapacak

TÜTEVSİAD meslek sahibi yapacak


Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜTEVSİAD), Lojistik Eğitim Merkezi açarak, 50 kişiye mesleki eğitim verecek. Merkezde 200 kişiye de rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verilecek.

    TÜTEVSİAD, bünyesinde oluşturulacak Lojistik Eğitim Merkezi’nde lojistik sektöründe nitelikli elemanlar yetiştirilecek. Proje ortağı olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi (THK) İşletme Fakültesi, bu merkezden verilen eğitimleri belgelendirecek. Projenin geliştirilmesi amacıyla, Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme fakültesi bünyesindeki Lojistik Yönetimi bölümü ile ortaklaşa çalışma metotları geliştirilecek. Proje kapsamında 1 adet uygulamalı modern eğitim merkezi oluşturulacak. 50 kişinin mesleki eğitime katılacağı merkezde, 200 kişinin de rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanması planlanıyor. Ayrıca yapılacak 6 mesleki yönlendirme Semineri ile yaklaşık 200 kişinin iş arama ve iş görüşmeleri konusunda bilgilendirilmeleri sağlanacak. Projede yer alan eğitim faaliyetleri THK Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyelerinden ve sektörde faaliyet gösteren Lojistik firmalarından destek alınacak.

    Gençlerin işgücü piyasasına katılımcılarını teşvik ederek istihdam edilebilirliklerini arttırmak Proje kapsamında 18-29 yaş arası geçlerin lojistik sektöründe yenilikçi uygulamalarla mesleki yönden bilgi ve becerilerin geliştirilmesi ile yükseköğrenim mezunu 21-29 yaş arası işsiz gençlerin lojistik sektöründe orta vadede yönetici olarak istihdam edilmeleri hedefleniyor. Lojistik Eğitim Merkezi’nde en az yüzde 40 engeli olan işsiz 18 – 29 yaş arası 5 engellinin istihdam edilmesi planlanıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER