ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 11:06

TÜRMOB, yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak


Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, TÜRMOB, Ankara'da 6-15 Nisan 2013 tarihleri arasında yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak.
     Söz konusu sınava girebilmek için 3568 sayılı Kanun'un 4'üncü maddesinde sayılan genel koşullara sahip olmak, en az 10 yıl serbest muhasebeci mali müşavirlik yapmak ve mesleğin vakar ve onuruna aykırı harekette bulunmak, görevini yapmamak veya kusurlu olarak yapmak, yahut da görevinin gerektirdiği sarsıcı harekette bulunmak nedeniyle disiplin cezası verilmemiş olmak şartları aranıyor.
     İlgililerin, sınav dosyasında yer alan sınav başvuru formunu düzenli olarak doldurup, imzaladıktan sonra istenen belgeleri bu forma ekleyerek, 25 Şubat 2013 tarihine kadar ''Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği- Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Dikmen Cd. No:562 Dikmen/Ankara'' adresine elden veya posta ile göndermeleri gerekiyor. Başvuru formundaki soruların bir veya birkaçını yanıtsız bırakanlar ile belgeleri eksik olanların başvuruları dikkate alınmayacak.
     Sınav yeri ve programı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odaları, Yeminli Mali Müşavirler Odaları ve ''http://www.tesmer.org.tr'' internet sitesi aracılığı ile duyurulacak.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER