ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 14:03

Türkiye’nin tarımsal reformlara ihtiyacı var

Türkiyenin tarımsal reformlara ihtiyacı var

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin tarımsal verimliliğinin artırması için tarımsal reformların yapılması gerektiğini söyledi.


Rıfat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı'na katıldı. Burada konuşma yapan Hisarcıkoğlu, "Dünya ticaretinden aldığımız pay 50 yıldır yüzde bir civarında seyrediyor. Önümüzdeki dönem daha da büyüyecek.

Dünya pastasından daha çok pay almamız lazım. Bunun için de Türkiye’nin tarımsal reformlara ihtiyacı var.

Türkiye tarımsal verimliliğini artırmalı." dedi. TMO ile birlikte LİDAŞ-Lisanslı Depoları kurduklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, özel sektörün lisanslı depo yatırımlarını da hayata geçirdiğini belirtti.

Tarımda daha çok ihracat yapılması için tarım sorunlarının ele alınacağını kaydeden Hisarcıklıoğlu, "İşte bu kapsamda bugün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız ve bakanlığımızın bürokratları ile dünya ve Türkiye ekonomisindeki son durumu, yeni gelişmeleri, tarımın, tarımsal üretimin ve tarımsal sanayinin beklenti ve sorunlarını istişare edeceğiz." diye konuştu.

Öte yandan TOBB Başkanı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kurbettin Arzu başkanlığındaki konsey tarımsal üretim sorunlarını da ele alacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER