ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:50

Türkiye'den Mısır'a yatırım yapacak


 Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden iş adamı Hasan Malik, ''Türkiye'nin 2013'te Mısır'a 1 milyar dolar yatırım yapması bekleniyor'' şeklinde konuştu.
    
Malik  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iş adamları heyeti eşliğinde gelecek hafta Mısır'ı ziyaret etmesi ve birçok sektörde Türk-Mısır yatırım ortaklıklarına imza atılmasını beklediklerini kaydetti.
    
Türk yatırımcıların iplik, dokuma, petrokimya, ziraat ve gıda başta olmak üzere birçok sektörde yatırım yapmayı önemsediklerini söyleyen Malik, ''Türkiye'nin 2013'te Mısır'a 1 milyar dolar yatırım yapmasını bekliyoruz'' dedi.
    
Kendisinin de Türk iş adamlarıyla anlaşma imzalayacağını belirten Malik, yatırım miktarını ve hangi sektörde yatırım yapacağını açıklamaktan kaçındı.
    
Türkiye, Eylül ayında Mısır'a 1 milyar dolar borç vereceğini ve altyapı projeleri için de 1 milyar dolar değerinde yatırım yapacağını açıklamıştı.
    
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17-18 Kasım tarihlerinde 12 bakanın da aralarında bulunduğu büyük bir heyet eşliğinde Mısır'ı ziyaret etmesi bekleniyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER