ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:55

Türkiye Irak'ta avantajlı

Türkiye Irakta avantajlı


Türk-Irak İşadamları Derneği (TİSİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, kardeşlik bağlarının yanı sıra, en önemli ticari partnerlerden biri olan Irak'ta avantajların iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Kılıç, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Irak'ın daha iyi bir gelecek için şekillenerek yeniden inşa edildiğini kaydetti.

Bu süreçte Türkiye’nin Irak’a siyasi ve ekonomik katkısının büyük olduğunu ifade eden Kılıç, "Bu katkı hükümetimizin başarılı çalışmaları ile günden güne artarken, Irak’ın yeniden inşasında Türk işadamları büyük işler yapmaktadır. Tüm dünyanın bir şeyler almak istediği bu gelişimde payımızı kaybetmemek, aksine arttırmak için avantajlarımızı iyi değerlendirmeli, bağlarımızı güçlendirmeliyiz." diye konuştu.
Halen bakir bir pazar olan ve dünyanın ilgisini çekmeye devam eden Irak’ın siyasi, ekonomik, coğrafi ve stratejik açıdan büyük önem taşıdığını vurgulayan Kılıç şöyle devam etti: "Bu kapsamda da Aralık ayında Irak’a düzenleyeceğimiz iş gezisi için hazırlıklarımız sürüyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın iştiraki ile yapmayı planladığımız gezimizde, üyelerimiz başta olmak üzere bölgemizden ve ülkemizden iş adamlarının katılımı ile Irak’a büyük bir çıkarma yapma hedefindeyiz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER