ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 17:07

Türkiye ile Bulgaristan arasındaki "transit geçiş belgesi" sorunu


Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki "transit geçiş belgesi" sorunuyla ilgili Bulgaristan Ulaştırma ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Danail Papazov ile telefonla görüştü.
Aynı zamanda AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Kemeraltı'nda esnaf ziyaretinde bulundu. Bir balıkçıda balık yiyen Yıldırım, bir süre kendisini telefonla arayan Papazov ile görüştü.
Gazetecilerin görüşmenin içeriğine yönelik soruları üzerine Yıldırım, Bulgaristan sınırında yaşanan tır kuyruğuna değinerek şöyle dedi:
"İki tarafın gümrük idareleri ve yetkilileri arasında bir anlaşmazlık var. Daha önce de olmuştu. Biz müdahale edip çözmüştük. Ben bakanken muhatabım olan arkadaş aradı beni, benden destek istedi. Ben de Ulaştırma Bakanıyla görüşeceğim. Çözüm üretelim. İdareler arasındaki anlaşmazlığın nakliyecilerimizi olumsuz etkilemesi kabul edilemez. Orada içerde mallar var, kokuyorlar vs. Büyük kapıları olabilir. Onun için ikisiyle de görüşüp olayı çözeceğiz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER