ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 13:54

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü'ne Adana firmaları da katıldı

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsüne Adana firmaları da katıldı


Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) İstanbul’da 18.’sini gerçekleştirdiği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü programına katılan Adanalı firma temsilcileri ikili görüşme yaparak, ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.

Bir günlük zirve programına katılan Adanalı firma temsilcileri birçok anlaşmaya imza attı. Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) üyesi şirketlerin de yer aldığı organizasyonda girişimciler yeni ihracat kapılarını araladı.

AGİD Başkanı Seyfettin Alpat, TUSKON’un Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’nde bu sene 130 ülkeden bin 178 firmayı temsil eden bin 428 girişimciyi ağırladığını söyledi. Bu sene temalarının inşaat, inşaat makineleri ve mobilya olduğunu belirten Başkan Alpat, “Programa bu sene ilk defa Afrika’dan Cape Verde, Seyşeller, Gine Bissau, Botswana ve Cibuti’den; Latin Amerika’dan Venezuella ve Panama’dan katılım oldu. 20 bini aşkın ikili görüşme yapıldı. Adana’da faaliyet gösteren firmalarımız da ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Birçok firmamız ise ihracata giden yolda ilk tohumları atmış oldu.” dedi.

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü programına Adana’dan şu firmalar katıldı: ATC Dış Ticaret, Ayaz Su Armatörleri, Doğusan, Fatih Mobilya, Kısmet Plastik, Millennium Mobilya, Netral Elektronik, Pırlanta Erciyes İnşaat, Seyhan Hidofor, Süslü Kardeşler, Ülkü Emlak ve Uluğ İnşaat.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER