ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:38

Turkcell'den Sivas'a büyük yatırım

Turkcellden Sivasa büyük yatırım

Turkcell Global Bilgi tarafından Sivas'ta hizmete açılan çağrı merkezi 300 kişiye ekmek kapısı oldu.


Turkcell Anadolu'daki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Turkcell Global Bilgi, Sivas'ta resmi açılışını yaptığı yeni çağrı merkezi ile son bir yıl içierisinde Anadolu'da 6 çağrı merkezi açarak yurtiçindeki toplam lokasyon sayısını 16'ya çıkardı. Turkcell Global Bilgi'nin 300 kişiye istihdam sağladığı Sivas'taki çağrı merkezinden Turkcell bireysel müşterilerine hizmet veriliyor.

Türkiye'nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, öncülük ettiği Anadolu yatırımlarına Alonet Bildi Teknolojileri A.Ş. işnirliği ile bir yenisini daha ekledi. Son bir yıl içerisinde Vabn, Gaziantep, Şanlıurfa, Karabük ve Trabzon'da gerçekleştirdiği yatırımlarına Sivas'taki çağrı merkezini de ekleyerek ülke istihdamına katkı sağlamaya devam eden Turkcell Global Bilgi bu yeni yatırımı ile Sivas'ta toplm 300 kişiye iş imkanı sunma imkanı buldu. Merkez, Turkcell bireysel müşterilerine hizmet veriyor.

Yeni çağrı merkezinin resmi açılışı 11 Mayıs Cumartesi günü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TBMM Meclis Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Sivas Valisi Zübeyr Kemelek, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ve Alonet Bilgi Teknolojileri A. Ş.'nin sahibi Murat Dursun'un katılımıyla gerçekleşti.

ÇALIŞANLARININ YÜZDE 71'İ KADIN

Aylık ortalama 1 milyon 115 bin dakika görüşmenin yapıldığı ve 300 bin çağrının karşılandığı Sivas Çağrı Merkezi'nde çalışanların yaş ortalamadı 28, yüzde 71'i ise kadın. Bu oran yüzde 22'lerde seyreden kadın istihdamı ile dünya ülkeleri arasında geride kalan Türkiye için çok önemli bir ran teşkil ediyor. Çağrı merkezi çalışanlarının yüzde 18'i lise, yüzde 44'ü önlisans, yüzde 38'i de lisan mezunlarından oluşuyor.

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER