ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 13:16

Türk Telekom’dan 5 bin esnafa fiber optik altyapı desteği

Türk Telekomdan 5 bin esnafa fiber optik altyapı desteği


Türk Telekom, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) ile imzaladığı protokol kapsamında, yeni kurulan BESOB bölgesinin modern iletişim altyapısını kuruyor. İşbirliği kapsamında 307 hektarlık alan üzerinde kurulan BESOB bölgesinde toplam 24 farklı sektörden 5 bin işletmeye fiber optik altyapı üzerinden geniş bant hizmet sunulacak.

    Konuyla ilgili protokol, Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, Batı II Bölge Müdürü Ahmet Yanbay ve BESOB Başkanı Arif Tak tarafından imzalandı. Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, BESOB Projesinin çok önemli ve heyecan verici bir proje olduğunu söyledi. Akarca, şunları kaydetti: “Gerek büyüklüğü gerek anlamı açısından 1 milyar TL’lik yatırımdan bahsediyoruz. 25 odanın 24 sektörün buluştuğu, ilk aşamada 5 bin esnaf ve sanatkarın yer alacağı, daha sonra bunu 15 bine çıkartacağız diye düşünüyorum. Hep birlikte biz de size destek olacağız. Burası Türkiye’nin en büyük, en değerli, en fazla katma değer oluşturan alanlarından bir tanesi olacak. Bu tür faaliyetler, Türk Telekom’un her zaman desteklediği, beraber olmaktan onur duyduğu ve sizlerle birlikte büyütmeye çalıştığı projelerdir.”

    BESOB Başkanı Arif Tak ise iletişim ve haberleşme konusundaki projeyi Türk Telekom’un üslenmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Esnaf ve sanatkarın teknolojiyi takip etmesi gerektiğini belirten Tak, teknolojik yeniliklerin yakalanması ile işlerin daha iyi hale geldiğini vurguladı. Kestel Çataltepe’de yapımı süren BESOB Büyük Sanayi Sitesi’nin ilk etabında mutlu sona çok yaklaştıklarını belirten Tak, projenin tamamlanmasıyla üyelerin modern bir sanayi sitesine taşınarak, sağlıklı şekilde üretim yapabileceğini anlattı.

    FİBER OPTİK ALTYAPI ÜZERİNDE ÇAĞA UYGUN HİZMETLER

    BESOB ve Türk Telekom arasında imzalanan işbirliği anlaşması, esnaf ve sanatkarların haberleşme hizmetlerinde sağlıklı, kesintisiz, sürekli hizmet almalarını sağlayacak, en son teknolojiyi içeren ürünlerle güçlü bir haberleşme altyapısı kurulumunu kapsıyor. Türk Telekom, işbirliği kapsamında BESOB’da bulunan firmalara fiber optik kablo altyapısı üzerinden gelişmiş hizmetler sunacak. Fiber optik haberleşme altyapısı üzerinden, bölgedeki firmalara gelişmiş ses ve genişbant hizmetleri (TT sanal santral, metro ethernet, ISDN PRI, TTVPN, TIVIBU gibi) sağlanacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER