ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 15:53

Türk Telekom Olimpiyatları’nda 5 bin yarışmacı ter döktü

Türk Telekom Olimpiyatlarında 5 bin yarışmacı ter döktü


Türk Telekom Spor Olimpiyatları, Ankara’ya yapılan final karşılaşmaları ile tamamlandı. 5 bin yarışmacının ter döktüğü finalde futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi ve satranç branşlarında 762 sporcudan oluşan 112 takım, birincilik için mücadele etti.

29 Mayıs-2 Haziran tarihlerini kapsayan 5. Türk Telekom Spor Olimpiyatları’nda Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Tahsin Yılmaz ve yardımcıları da bulundu.

Olimpiyatlarda ilk karşılaşmaların ardından Türkiye’nin 12 bölgesini temsilen seçilen takımlar, final maçları için Ankara’da bir araya geldi.

Türkiye’nin her bir yanından 85 takımın 497 sporcu ile Türk Telekom iştiraklerinden 27 takımın ise 165 sporcu ile finale katıldığı olimpiyatların galipleri törenle ödüllerini aldı. Basketbolda Avea, futbolda İstanbul 2 Bölge Müdürlüğü, voleybol bayanlarda Anadolu Merkez 1 Bölge Müdürlüğü, erkeklerde Avea, teniste Innova, masa tenisinde Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve satrançta İstanbul 1 Bölge Müdürlüğü takımları kupa alırken; yarışmalarda 2. ve 3. gelen takımlara madalya takdim edildi. Ayrıca tüm branşlar için en centilmen takım ve sporcular da unutulmadı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER