ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2014 Cumartesi 15:52

Türk kahvesi dünya markası olma yolunda

Türk kahvesi dünya markası olma yolunda

Türkiye’de, 72 şubesiyle günden güne büyüyen Gönül Kahvesi’nin yeni şube açılışlarını Türk sinemasının ünlü ismi Türkan Şoray ile yapması ise büyük ilgi görüyor.


Türk kültürünün en özgün ürünlerinden olan kahveyi, geleneksel tadı ve tarzıyla yeniden dünyayla buluşturmayı amaçlayan “Gönül Kahvesi” projesi, geçtiğimiz Kasım ayında Washington’da düzenlenen Dünya 3. Kalite Zirvesinde Dünya Kalite ödülü kazandı.

Gönül Kahvesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaman İnönü Yardımcı, Osmanlı’dan bize miras kalan Türk kahvesiyle ilgili gelecek planların ve aldıkları ödüller hakkındaki görüşlerini Türk Amerikan Televizyonu TATV’ye açıkladı. Türk Amerikan Televizyonuna özel açıklamalarda bulunan Yaman Yardımcı, Türk kahvesini tüm dünyaya tanıtmak için ne gerekiyorsa yapacaklarının altını çizdi.GÖNÜL KAHVESİNE DÜNYA KALİTE ÖDÜLÜ

2014 yılında Avrupa Kalite ödülü alan Gönül Kahvesi, bu kez Amerika’nın başkenti Washington’da düzenlenen Dünya Kalite Zirvesinde, "İçecek sektöründeki başarılı çalışmalarıyla "Dünya Kalite ödülüne layık görüldü.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER