ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 22:26

Türk iş adamları Uganda'dan döndü


Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGIAD), üyesi iş adamları, ticaret köprüleri kurmak üzere gittiği Ugan'da da ikili iş görüşmelerine imza attı. Türk iş adamları Uganda'dan 2,7 milyon dolarlık iş anlaşmasıyla döndü.

Müteahhitlik, inşaat malzemeleri, otomotiv yedek parça, temizlik malzemeleri, sağlık ve plastik sektörlerinde faaliyet gösteren 14 Türk firması, 20-24 Mart tarihleri arasında Uganda'ya ticaret ve yatırım gezisi düzenledi. Türk iş adamları, 3 ayrı ikili görüşmede 500'ün üzerinde Ugandalı firma ile bir araya geldi. Başkent Kampala ve Jinja şehirlerinde yapılan görüşmeler sonucunda Türk firmaları, 2,7 milyon dolarlık iş anlaşmalarına imza attı.

SAGİAD Genel Sekreter İbrahim Bozkurt, Uganda'anın yatırım imkanları bakımından çok iyi bir ülke olduğunu ifade ederek; "Bu ülkede büyük fırsatlar var. Her geçen gün aleyhimize. Afrika ülkelerine karşı ön yargılı olmak yerine hiç olmaz ise buralara turist olarak gidelim. Zaten geldiğiniz zaman fırsatları görecek ve sizde burada olmak isteyeceksiniz" diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER