ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 09:26

Türk hava yolu şirketleri Rusya’da büyüyor


Rusya’da Türk Hava Yolları’nın (THY) yanı sıra uçuş yapan Pegasus, Atlasjet ve Onur Air yeni hatlarla Rusya pazarında büyüyor.

İzvestia gazetesine göre, konuyla ilgili Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nden gelen notada gerekli izinlerin Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verildiği kaydedildi.

Gazeteye konuşan Rusya sivil havacılık kurumu Rosaviatsiya yetkilileri, “Türk sivil havacılık mercilerinin ilgili yazısı şu anlama geliyor: Havayolu şirketleri herhangi bir zaman içinde uçuşları başlatabilir, Rusya tarafıyla hiç bir ek mutabakat sağlamaya ihtiyaç yok.” bilgisini verdi.

Habere göre, düşük maliyetli ulaşım segmentinde çalışan şirketler dahil 4 Türk havayolu şirketi yakın bir zamanda Rusya’da yeni uçuş hatları açabilecek.

İstanbul’dan Rusya’nın Omsk ve Krasnodar şehirlerine uçan düşük maliyetli Pegasus Airlines, İstanbul-Moskova arası uçuşları da hedefliyor. Onur Air havayolu şirketi Moskova-Antalya, Atlasjet Airlines şirketi ise İstanbul-Nijnekamsk arası uçuş hattı açmayı planlıyor.

THY ise İstanbul’dan Astrahan, Stavropol, Mahaçkale ve Nalçik şehirlerine de uçuş hakkı kazandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER