ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 12:32

Türk firmaları Uzakdoğu'nun en büyük kozmetik fuarında

İhracat atağını sürdüren ve Asya'yı hedef pazarlarına alan Türk kozmetik markaları, Uzakdoğu'nun en büyük kozmetik fuarı Cosmoprof Asia'da ürünlerini sergileyecek.


İhracat atağını sürdüren ve Asya'yı hedef pazarlarına alan Türk kozmetik markaları, Uzakdoğu'nun en büyük kozmetik fuarı Cosmoprof Asia'da ürünlerini sergileyecek.
    
İstanbul Kimyevi Madde ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) açıklamasına göre, 14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında Hong Kong'da düzenlenecek Cosmoprof Asia Fuarı'na, bu yıl ikinci kez Türk kozmetik firmalarının milli katılımını organize ediyor.
    
Uzakdoğu'nun en büyük kozmetik etkinliğinde; güzellik ve saç ürünleri, parfüm, ambalaj, güzellik salonu ekipmanları, doğal ürünler ve sağlık ürünleri sergilenecek. Kozmetik ve parfüm sektörünü bir araya getirecek fuarda, Türk kozmetik sektörü 17 firmanın milli katılımıyla temsil edilecek.
    
Açıklamada görüşlerine yer verilen İKMİB Başkanı Murat Akyüz, kimya sektörü içinde kozmetiğin gelişiminin dikkati çekici olduğunu belirterek, alternatif pazarların ihracata olan etkisiyle sektörü farklı coğrafyalarla buluşturmaya devam ettiklerini bildirdi.
    
Akyüz, ''Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) çalışmaları kapsamında oluşturduğumuz kozmetik takımları, Güney Amerika'yı adeta fethetti. Kozmetik sektörümüz için yeni pazar arayışlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl ikinci kez katılacağımız Cosmoprof Asia Fuarı ile Türk firmalarımız Asya'da önemli iş bağlantıları kurma imkanı bulacak'' değerlendirmesinde bulundu.
    
Cosmoprof Asia Fuarı'nda geçen yıl 42 ülke ve bölgeden bin 780 katılımcı yer alırken, fuarı 48 bin 500 kişi ziyaret etmişti.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER