ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:02

Türk ambalaj sektöründen Almanya’ya çıkarma

Türk ambalaj sektöründen Almanyaya çıkarma


 İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdullah Tever ile Yönetim Kurulu Üyesi Alican Duran’ın önderi olduğu Türk Ambalaj Heyeti, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde organize edilen B2B iş görüşmelerine katıldı.

Ambalaj sektörünün önde gelen 12 üretici firmasından 17 yetkilinin bulunduğu görüşmelere Alman yerleşik satın almacılar, distribütörler ve toptancıların ilgisi büyük oldu. B2B’ye Henkel AG & CO. KGaA veTEEKANNE GmbH & Co. KG gibi dev firmaların da bulunduğu 41 şirketten 56 yetkili de konuk oldu.

Türk heyeti, B2B iş görüşmeleri öncesinde Willich Münchheide endüstri bölgesinde bulunan firmaları ziyaret etti.

İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdullah Tever, heyetin yerli yabancı tüm katılımcılardan tam not aldığını belirtti. Ambalaj sektörünün öne çıktığını ve ihracatını artırdığını anlatan Tever, “Türkiye ambalaj sektörü her yıl ortalama yüzde 3,5 büyüme kaydedilen dünya ambalaj sektöründen de hızlı büyümektedir.” dedi. Tever, Türkiye ambalaj sektörü ürünlerinin AB ülkeleri başta olmak üzere dünya çapında 191 ülkeye ihraç edildiğini aktardı. Almanya, İngiltere, Irak, Fransa, İran, Hollanda, İtalya, İsrail, Rusya Federasyonu ve Yunanistan’ın ihracatta ilk 10 sırayı alan ülkeler olduğuna işaret eden Tever, “Türkiye’nin en büyük ambalaj ithalatçısına yaptığımız bu ziyaret tüm sektör tarafından başarılı olarak değerlendirildi. Kısa vadede aynı konseptte olan etkinliklerin muhtelif ülkelerde devam ettirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER