ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 15:00

TÜBİTAK'tan Palaz'ın iddialarına yanıt:


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı, eski TÜBİTAK yöneticisi Dr. Hasan Palaz'ın, basına yansıyan açıklamalarının gerçeklerle hiçbir ilgisi olmadığını, görev değişikliği kararının tamamen idari bir tasarruf olduğunu bildirdi.
TÜBİTAK'tan yapılan açıklamada, basında yer alan Palaz'ın iddialarıyla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.
Hasan Palaz'ın açıklamalarının gerçeklerle hiçbir ilgisi olmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Kendisinin görev değişikliğinin anılan iddialarla ilgisi olmayıp, değişiklik kararı tamamen idari bir tasarruftur. Dr. Hasan Palaz, vekaleten yürütmekte olduğu TÜBİTAK Başkan Yardımcılığı görevinden 30 Aralık 2013 tarihinde alınmış, Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Başkanlığı görevi ise TÜBİTAK Bilim Kurulu'nun 1 Şubat 2014 tarihli ve 227 sayılı kararıyla sona erdirilmiştir. Kurumumuza, Dr. Hasan Palaz'ın açıklamalarında iddia edildiği gibi anılan raporun değiştirilmesine yönelik herhangi bir talep gelmemiş olup bu iddialar asılsızdır.
Ayrıca kendisi de bugüne kadar öne sürdüğü iddialarla ilgili olarak yönetime herhangi bir şikayette bulunmamıştır. Bütün bunların yürütülen soruşturmanın ciddiyetini zedelemeye yönelik olduğu düşünülmektedir. Basında yer alan söz konusu haberdeki gerçek dışı bilgilerle yanlış bir algı oluşturulmak istendiği açıktır. Her türlü hukuki hakkımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER