SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2014 Salı 01:06

TSO Başkanı Gök: İhracat rekoru kıralım

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/tso-baskani-gok-ihracat-rekoru-kiralim-1476018-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/tso-baskani-gok-ihracat-rekoru-kiralim-1476018-622x360.jpg
TSO Başkanı Gök: İhracat rekoru kıralım

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Orta Anadolu İhracatçı Birliği (OAİB) işbirliğinde ‘Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’ düzenlendi.Toplantıda kısa bir konuşma yapan TSO Başkanı Ekrem Gök, “İhracat rekoru kırmak için çalışalım.” dedi. KTOS Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Başkan Ekrem Gök’ün yanı sıra Başkan Yardımcısı Ahmet Varlı, Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu, üyeler ve KOBİ’ler katıldı. Seminer Ekonomi Bakanlığı İhracatı Geliştirme Uzmanı Gözde Eroğlu tarafından verildi.

İhracatı Geliştirme Uzmanı Gözde Eroğlu KOBİ’lere yönelik sağlanan devlet desteği ile ilgili bilgi verdi. Dikkat edilecek hususlar ile ilgili bilgi veren Uzman Eroğlu, "İhracatçı şirket tarafından; Harcama gerçekleştirilir. (belge üzerinden kontrol edilir) Ödeme gerçekleştirilir. (belge üzerinden kontrol edilir) Faaliyet gerçekleştirilir. (Ticaret Müşavirliği tarafından kontrol edilir) Prefinansman değil, hibe. Ödeme belgesi tarihinden itibaren 6 ay içinde Ticaret Müşavirliği Ataşeliği’ne başvuru yapılır. Ticaret Müşavirliği Ataşeliği onaylı belgelerle ilgili İhracatçı Birliği’ne başvuru yapılır. Birlik inceleme yapar, TCMB’ye ödeme talimatını gönderir. Hak edişin aktarılmasına ilişkin Bakanlığımızdaki süreç işler. Firmaya ödeme yapılır." dedi.

Birlikler ve derneklerin desteklenmesi hakkında açıklamalarda bulunan Eroğlu, "Tasarım kültürünün yaygınlaştırılması ve Türk tasarımcılarının ürünlerinin tanıtılması amacıyla düzenlenen yurtiçi-yurtdışı tanıtım faaliyetleri,Tasarım yarışması organizasyonları yüzde 50 oranında yıllık 300 bin dolar desteklenmektedir. Tasarım yarışmalarında dereceye giren tasarımcıların yurtdışı eğitim giderlerinin tamamı ile aylık 1.500 dolarını aşmamak kaydıyla oluşacak yaşam giderleri desteklenmektedir." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Fiat Chrysler hareketliliği

SONRAKİ HABER

Yüksek yargıdan Galataport’a durdurma

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.