ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:14

Trabzon'da otel yatak kapasitesi artacak

Trabzonda otel yatak kapasitesi artacak


Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, İl Özel İdaresi’nden Defterdarlığa devredilen arazide yapılacak olan 5 yıldızlı otelin ihalesini alan Anda Gayrimenkul İnşaat Şirketi yetkililerini otel sözleşmesini imzalamak üzere kabul etti. Sözleşme, Vali Kızılcık’ın yanı sıra İl Defterdarı Enver Çokyiğit ve Anda Gayrimenkul Şirket müdürü Amer Al Shava tarafından imzalandı.

Trabzon’da turizm sektöründe yetersiz olan yatak kapasitesini yapılacak olan otellerle artırmayı hedeflediklerini belirten Vali Kızılcık, “Uluslararası organizasyonlarda yer sıkıntısı yaşamayacağız. Trabzon alternatif turizm destinasyonları bakımından önemli bir potansiyele sahip. Bu nedenle yapılacak otelimiz tamamlandığında konaklama ihtiyacımızın karşılanmasını sağlayacak." dedi .
    
Anda Gayrimenkul Şirketi yetkililerinden otelin inşaatına en geç 4 ayda başlama sözü alan Vali Kızılcık, "Uzun zamandır beraber çalıştığımız bir projeyi ayrı bir boyuta taşımanın heyecanını yaşıyoruz. Bu boyutu istenilen çok daha kısa sürede aşarak inşaat safhasına geçer ve otelimizi daha kısa sürede hizmete açmış oluruz. Sözleşmede olan hükümler çerçevesinde bir yıllık proje süresi öngörülüyor. Siz bu projeyi daha önceden hazırladığımız için çok daha kısa sürede bitirmiş olacaksınız. İnşaat aşamasında gecikmelerin olmaması için 4 ay içerisinde inşaata başlanmış olacak.” şeklinde konuştu.
    
Anda Gayrimenkul İnşaat Şirketi Müdürü Prof. Dr. Amer Al Shava da otelle ilgili olarak çalışmalarında 3-4 aylık dönem içinde projelendirme aşamasını bitirip inşaata başlamayı düşündüklerini, Trabzon özelinde bazı değişik fikirleri olduğunu söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER